Blogg

MÅLA & SKÅLA

Tvåsidiga Glasunderlägg Måla & Skåla – Glasunderlägg Måla & Skåla – Med din egen dryck Ta med din favoritdryck, ha roligt och skapa praktiska och vackra föremål. Vi kommer att lära oss två tekniker: decoupage och hur man använder schabloner att få ett perfekt resultat. Möjligheterna är oändliga, vi har många motiv att välja mellan och därmed…

Fortsätt läsa

Måla & Skåla – Antique Servettringar

Ta med en favoritdryck och skapa din egen familjehistoria. Vi skapar användbara saker – unika antik behandlade servettringar som kommer att fånga ditt öga och hjärta, och kan gå går i arv från generation till generation. Du kommer att ha roligt och lära dig att göra servettringar med stor skicklighet och omsorg, servettringar för praktiska…

Fortsätt läsa

Decoupage kurs -Skapa UnikaFlaskor

Kurs 7: Återvinning kurs -Unika Olivolja Flaskor Efter mer än 2 år lanserar vi igen våra roliga och efterfrågade hantverkskurser. Nu släpper vi datum för första två kurstillfällena som går att boka: Datum: lördag 16 juli, 12.00-15.00 eller  tisdag 26 juli, 17.00-20.00 För mer information eller bokning av kursen – maila på info@konstskolanstockholm.se   Telefon till…

Fortsätt läsa