Kontakta oss / Vad vi gör

Vi driver ingen ”vanlig” konstskola.  Vi erbjuder något nytt, fräscht och unik!
Vi erbjuder kortare och längre kurser på dagtid, kvällstid, helger och skollov för barn och vuxna.Välj bland ett brett utbud  i konst hantverk och pyssel. Vi vill skapa glädje och avslappnande stunder under professionell ledning.

Pedagogiska fördelar

Vi lägger stort fokus på att det ska vara roligt att skapa, och samtidigt främjar stor koncentrationsförmåga, tålamod och stärker självförtroende hos barn.
Med varje avslutad konstverk följer stor belöning. Barn ska uppleva en känsla av glädje och stolthet i sitt arbete. Vi utgår från grundtekniker men stödjer och uppmuntrar alla att arbeta på sin egen nivå och utveckla sin egen konstnärliga kreativitet.
info@konstskolanstockholm.se
0707981832

ANMÄLAN

Anmäl dig till en kurs här!

HAR DU FRÅGOR?

Kontakta oss på

info@konstskolanstockholm.se

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *